Polecamy

Aktualności

 • ZRÓWNOWAŻENIE TO NASZA SPRAWA

  2010-10-22
  - Cieszę się, że mogę przedstawić wiodącą ideę cywilizacyjną – rozwój zrównoważony – i zaadoptować ją do betonu. Każdy obiekt budowlany powinien być zaprojektowany, zbudowany, użytkowany i rozebrany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
  więcej »
 • USTANOWIONO PIERWSZY POLSKI REKORD WYTRZYMAŁOŚCI BETONU NA ŚCISKANIE

  2010-10-18
  Tomasz Zdeb z Politechniki Krakowskiej został zwycięzcą konkursu Power Concrete, którego finał rozegrano 11 października 2010 r. w Wiśle, na zakończenie pierwszego dnia VI konferencji Dni Betonu. Cel konkursu - ustanowienie polskiego rekordu wytrzymałości betonu na ściskanie - został osiągnięty
  więcej »
 • RUSZA NAJWIĘKSZE W POLSCE FORUM WIEDZY O BETONIE

  2010-10-08
  VI Międzynarodowa Konferencja "Dni Betonu" 2010 rozpoczyna się 11 października 2010 r. w Wiśle. Organizator konferencji – Stowarzyszenie Producentów Cementu – po raz kolejny otwiera największe w Polsce forum wiedzy o betonie – nowoczesnym materiale budowlanym. Na konferencję zgłosiło się ponad 700 osób
  więcej »
 • O CEMENCIE NIESPEŁNIAJĄCYM NORM I KAMPANII PEWNY CEMENT

  2010-09-30
  - Nie ma drugiego takiego rynku w Europie, na którym zjawisko występowania cementów niespełniających norm byłoby obecne w takim stopniu jak w Polsce - mówił prof. Jan Deja, dyrektor biura Stowarzyszenia Producentów Cementu na konferencji prasowej, która 29 września 2010 roku odbyła się w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie.
  więcej »
 • "Pewny Cement" - ochrona konsumentów

  2010-08-20
  Stowarzyszenie Producentów Cementu od początku swojej działalności koncentruje się na stałej poprawie jakości polskiego cementu oraz zwiększaniu świadomości konsumentów. Jednym z podejmowanych działań jest stałe monitorowanie i analiza zjawisk występujących w budownictwie, a także elastyczne reagowanie na sygnały płynące z rynku.
  więcej »
 • O BUDOWIE DRÓG BETONOWYCH PODCZAS TARGÓW AUTOSTRADA-POLSKA

  2010-05-07
  Stowarzyszenie Producentów Cementu zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatne warsztaty z zakresu budowy dróg betonowych. Od 11 do 14 maja 2010 r. na terenie Targów Kielce będziemy udzielać porad z zakresu projektowania, wykonania i finansowania dróg betonowych.
  więcej »
 • Punkty za publikacje w kwartalniku BTA

  2010-03-22
  Pragniemy poinformować, że na podstawie decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (komunikat Nr 9 MNiSW z dnia 10 marca 2010 r. - w sprawie uzupełnienia wykazu wybranych czasopism naukowych polskich i zagranicznych, nieposiadających IF (impact factor), wraz z liczbą punktów za umieszczoną w nich publikację naukową), kwartalnik "Budownictwo, Technologie, Architektura" został umieszczony na liście czasopism "punktowanych".
  więcej »
 • Kurs z zakresu technologii betonu - edycja 2010

  2010-02-02
  więcej »
 • Zmiana na stanowisku Przewodniczącego Stowarzyszenia Producentów Cementu

  2010-01-26
  Leonard Palka jest od 22 stycznia 2010 roku nowym Przewodniczącym Stowarzyszenia Producentów Cementu. Zastąpił na tym stanowisku Luca Callebat, który 1 lutego kończy pracę w Polsce.
  więcej »
 • Zwyciężyło zagospodarowanie Skweru Hoovera

  2009-12-14
  Rozstrzygnięcie XIII edycji Konkursu Polski Cement w Architekturze odbyło się 12 grudnia 2009 r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich przy ul. Foksal w Warszawie. Architekci - autorzy projektów, którzy w ciekawy i twórczy sposób wykorzystali beton, otrzymali dyplomy i nagrody pieniężne. Podczas gali zabrakło laureatów pierwszej nagrody. Zdobyli ją JEMS Architekci za zagospodarowanie skweru Hoovera w Warszawie.
  więcej »
 • Europejskie Dni Otwartych Drzwi Przemysłu Cementowego 2009

  2009-10-15
  Wyjazd studialny dla dziennikarzy prasy lokalnej i samorządowców pokazujący drogi o nawierzchni betonowej oraz Dzień Otwartych Drzwi w Cementowni „Warta” S.A. to wydarzenia zorganizowane w Polsce w ramach Europejskich Dni Otwartych Drzwi Przemysłu Cementowego. Inicjatorem przedsięwzięcia trwającego od 21 września do 4 października 2009 r. było Europejskie Stowarzyszenie Producentów Przemysłu Cementowego CEMBUREAU z siedzibą w Brukseli.
  więcej »