Polecamy

Aktualności

 • Rozstrzygnięcie XIV edycji konkursu Polski Cement w Architekturze

  2010-12-13
  ARCHISTUDIO STUDNIAREK + PILINKIEWICZ - autorzy projektu Budynku Sądu Okręgowego w Katowicach oraz Studio Architektoniczne WOJCIECH OBTUŁOWICZ I PARTNERZY – projektanci Młodzieżowego Centrum Sportu i Edukacji w Nowej Hucie – TO ZWYCIĘZSCY - zdobywcy dwóch równorzędnych nagród w XIV edycji KONKURSU POLSKI CEMENT W ARCHITEKTURZE. Jury konkursu przyznało także 3 WYRÓŻNIENIA i 1 NAGRODĘ SPECJALNĄ.
  więcej »
 • Przyznano pierwsze Znaki Jakości PEWNY CEMENT

  2010-12-08
  Czterej pierwsi producenci cementu - Cemex Polska Sp. z o.o., Górażdże Cement S.A., Lafarge Cement S.A. oraz Grupa Ożarów S.A. – otrzymali 7 grudnia 2010 r. Znaki Jakości „Pewny Cement”. – Znak „Pewny Cement” ma pomóc użytkownikom cementu workowanego w odróżnieniu cementu sprawdzonego od oferowanych na rynku cementów o niskiej jakości – mówił prof. Jan Deja, dyrektor biura Stowarzyszenia Producentów Cementu.
  więcej »
 • Kurs z zakresu technologii betonu - edycja 2011

  2010-12-03
  więcej »
 • Prezentacja książki "Chemia cementu i betonu" autorstwa Wiesława Kurdowskiego

  2010-11-10
  11 października br. w Wiśle podczas konferencji Dni Betonu 2010, odbyła się prezentacja książki "Chemia cementu i betonu" autorstwa Wiesława Kurdowskiego.
  więcej »
 • Międzynarodowa Konferencja "Przemysł cementowy - Perspektywy rozwoju - UkrCemFor 2011"

  2010-11-10
  Ukraińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorstw i Organizacji z Przemysłu Cementowego "Ukrcement", tradycyjnie organizuje konferencję branży cementowej.
  więcej »
 • ZRÓWNOWAŻENIE TO NASZA SPRAWA

  2010-10-22
  - Cieszę się, że mogę przedstawić wiodącą ideę cywilizacyjną – rozwój zrównoważony – i zaadoptować ją do betonu. Każdy obiekt budowlany powinien być zaprojektowany, zbudowany, użytkowany i rozebrany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
  więcej »
 • USTANOWIONO PIERWSZY POLSKI REKORD WYTRZYMAŁOŚCI BETONU NA ŚCISKANIE

  2010-10-18
  Tomasz Zdeb z Politechniki Krakowskiej został zwycięzcą konkursu Power Concrete, którego finał rozegrano 11 października 2010 r. w Wiśle, na zakończenie pierwszego dnia VI konferencji Dni Betonu. Cel konkursu - ustanowienie polskiego rekordu wytrzymałości betonu na ściskanie - został osiągnięty
  więcej »
 • RUSZA NAJWIĘKSZE W POLSCE FORUM WIEDZY O BETONIE

  2010-10-08
  VI Międzynarodowa Konferencja "Dni Betonu" 2010 rozpoczyna się 11 października 2010 r. w Wiśle. Organizator konferencji – Stowarzyszenie Producentów Cementu – po raz kolejny otwiera największe w Polsce forum wiedzy o betonie – nowoczesnym materiale budowlanym. Na konferencję zgłosiło się ponad 700 osób
  więcej »
 • O CEMENCIE NIESPEŁNIAJĄCYM NORM I KAMPANII PEWNY CEMENT

  2010-09-30
  - Nie ma drugiego takiego rynku w Europie, na którym zjawisko występowania cementów niespełniających norm byłoby obecne w takim stopniu jak w Polsce - mówił prof. Jan Deja, dyrektor biura Stowarzyszenia Producentów Cementu na konferencji prasowej, która 29 września 2010 roku odbyła się w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie.
  więcej »
 • "Pewny Cement" - ochrona konsumentów

  2010-08-20
  Stowarzyszenie Producentów Cementu od początku swojej działalności koncentruje się na stałej poprawie jakości polskiego cementu oraz zwiększaniu świadomości konsumentów. Jednym z podejmowanych działań jest stałe monitorowanie i analiza zjawisk występujących w budownictwie, a także elastyczne reagowanie na sygnały płynące z rynku.
  więcej »
 • O BUDOWIE DRÓG BETONOWYCH PODCZAS TARGÓW AUTOSTRADA-POLSKA

  2010-05-07
  Stowarzyszenie Producentów Cementu zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatne warsztaty z zakresu budowy dróg betonowych. Od 11 do 14 maja 2010 r. na terenie Targów Kielce będziemy udzielać porad z zakresu projektowania, wykonania i finansowania dróg betonowych.
  więcej »