Polecamy

Aktualności

 • Zwyciężyli autorzy projektu adaptacji hali sportowej w Tychach

  2009-01-02
  Za adaptację hali sportowej przy Zespole Szkół Municypalnych w Tychach projektanci z ATELIER LOEGLER z Krakowa otrzymali główną nagrodę XII edycji Konkursu „Polski Cement w Architekturze”. Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą realizację architektoniczną z użyciem technologii żelbetowej, wykonaną i przekazaną do użytku do końca 2007 r. odbyło się 13 grudnia 2008 r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie.
  więcej »
 • Apel samorządowców do Premiera RP - "W obronie przemysłu cementowego"

  2008-12-01
  Wójtowie i burmistrzowie pięciu polskich gmin, na terenie których działają zakłady cementowe wystosowali Apel - List otwarty do Premiera RP "W obronie przemysłu cementowego".
  więcej »
 • Branża cementowa: aukcjoning nas zniszczy!

  2008-12-01
  - Chcemy, by przemysł cementowy działający w Polsce został zaliczony do branż narażonych na tzw. carbon leakage i wyłączony z aukcjoningu po roku 2012. Chcemy też, by decyzje w tej kwestii na poziomie Unii Europejskiej zapadły szybko, najpóźniej na początku 2009 roku. Jeżeli zapadną niekorzystne dla nas decyzje to zmienimy front inwestowania. Europejski przemysł cementowy przestanie się rozwijać, a plany inwestycyjne będą realizowane poza granicami wspólnoty – powiedział Andrzej Balcerek, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu podczas konferencji prasowej, która 25 listopada 2008 r. odbyła się w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie.
  więcej »
 • O zmianie stylu życia i cemencie na debacie pt. Wzrost gospodarczy a ochrona klimatu

  2008-11-23
  - Przemysł cementowy jest przykładem branży, która całkowicie przestawiła produkcję z metody mokrej na suchą. Dzięki temu nastąpiło obniżenie zużycia energii, a więc i emisji CO2 – stwierdził Maciej Nowicki, minister środowiska. Zmiana naszego stylu życia i wzrost efektywności energetycznej najbardziej wpłyną na zmniejszenie emisji CO2 – stwierdzili uczestnicy debaty „Wzrost gospodarczy a ochrona klimatu”, która 17 listopada 2008 r. odbyła się w Centrum Stosunków Międzynarodowych w Warszawie. Relacja z debaty zostanie opublikowana 24 listopada na łamach Gazety Wyborczej.
  więcej »
 • VIII Międzynarodowe seminarium "Przemysł cementowy - partner w gospodarce odpadami"

  2008-11-22
  Stosowanie paliw alternatywnych zmniejsza emisję dwutlenku węgla - Stosując paliwa alternatywne ograniczamy emisję CO2 w Europie o około 12 mln ton rocznie. W tej chwili w Polsce już około 20% energii cieplnej, potrzebnej do opalania pieców cementowych pochodzi z bezpiecznego współspalania odpadów posiadających wartość energetyczną takich jak zużyte opony, tworzywa sztuczne, tekstylia czy papier – mówił Andrzej Balcerek, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu otwierając VIII Międzynarodowe Seminarium „Przemysł cementowy – partner w gospodarce odpadami”.
  więcej »
 • DNI BETONU 2008 - modelowy przykład współpracy nauki i gospodarki

  2008-10-20
  - Konieczne jest traktowanie betonu towarowego jako wyrobu budowlanego. Prowadzimy działania, które pozwolą na szybkie wprowadzenie tego rozwiązania do polskiego porządku prawnego – mówił Olgierd Dziekoński, wiceminister infrastruktury podczas otwarcia piątej konferencji Dni Betonu, która od 13 do 15 października odbywała się w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. W konferencji wzięła udział rekordowa liczba 742 uczestników reprezentujących świat nauki i biznesu. – Trudno użyć innego określenia: konferencja była świetna – podsumował prof. Lech Czarnecki.
  więcej »
 • Ponad 100 km autostrady A2 będzie miało nawierzchnię betonową

  2008-09-03
  Podpisaniem umowy na budowę i eksploatację autostrady A2 na odcinku Nowy Tomyśl - Świecko zakończyły się 30 sierpnia 2008 r. negocjacje pomiędzy stroną publiczną oraz spółką Autostrada Wielkopolska. Zgodnie z umową, ponad 100 km autostrady będzie miało nawierzchnię betonową i powstanie do końca 2011 roku. Odcinek autostrady A2 będzie kolejnym z nawierzchnią betonową wybudowanym na terenie kraju. W ciągu betonowej autostrady A4 na zachód od Wrocławia trwa budowa betonowego odcinka Zgorzelec – Krzyżowa o długości 51,4 km. Na terenie kraju powstają także drogi lokalne o nawierzchni betonowej.
  więcej »
 • Kurs z zakresu technologii betonu - jesień 2008

  2008-08-13
  więcej »
 • Ponad 10 tysięcy osób zwiedziło cztery nasze cementownie

  2008-06-12
  więcej »
 • WSZYSTKO O DROGACH BETONOWYCH OD JUTRA NA TARGACH AUTOSTRADA-POLSKA

  2008-05-13
  więcej »
 • EUROPEJSKIE DNI OTWARTE PRZEMYSŁU CEMENTOWEGO

  2008-05-12
  więcej »