-
2017 | Grzegorz Bajorek
[...] Opracowanie jest wartościowym źródłem praktycznej wiedzy z zakresu pielęgnacji betonu, przedstawionym w sposób odpowiedni dla zróżnicowanego kręgu odbiorców, podając w sposób popularny ale poparty wiedzą i doświadczeniem zalecenia, wytyczne i porady przede wszystkim dla wykonawców robót betonowych. Źródło będzie także cenne dla producentów betonu, autorów specyfikacji technicznych, a w pewnym stopniu również projektantów konstrukcji. Książka ma także walor dydaktyczny i będzie przydatna nie tylko studentom wydziałów budownictwa ale także uczniom szkół średnich kształcących kadry dla budownictwa. Podejmując po raz pierwszy w Polsce trud kompleksowego ujęcia zagadnień pielęgnacji betonu Autor tworzy punkt odniesienia dla kolejnych opracowań z tego zakresu i zapisuje się trwale w historii krajowego piśmiennictwa z zakresu technologii betonu. [...]
dr hab. inż. Piotr Woyciechowski, prof. PW
Politechnika Warszawska
więcej »
-
2016 | Paweł Łukowski
Książka skierowana jest do szerokiego kręgu odbiorców zainteresowanych modyfikacją materiałową betonu: badaczy zajmujących się technologią tego materiału, specjalistów w zakresie cementu i chemii budowlanej, studentów budownictwa i technologii materiałów budowlanych oraz inżynierów praktyków, na co dzień projektujących, wytwarzających i stosujących beton oraz rozwiązujących związane z tym problemy.
więcej »
-
2014 | Prof. Andrzej Ajdukiewicz
Pre-norma fib-MC 2010 obejmuje cały cykl istnienia konstrukcji betonowych, „od kolebki poza grób”, czyli począwszy od projektowania i wznoszenia, poprzez eksploatację, aż do prac konserwacyjnych (ocena, utrzymanie, wzmacnianie), rozbiórki i recyklingu, zawierając w jednym zestawie problemy budynków, mostów i innych konstrukcji inżynierskich. W zakresie projektowania norma w dużym stopniu ukierunkowana jest na spełnienie wymagań przydatności w szerokim rozumieniu tego terminu. Podobnie jak poprzednie pre-normy CEB-FIP (1978 i 1990) fib-MC 2010 nie tylko określa wymagania, ale daje też korespondujące wyjaśnienia i odsyłacze w wydzielonej szpalcie dokumentu.
więcej »
-
2004 | Antoni Szydło
Książka jest monografią ukierunkowaną na drogowe nawierzchnie z betonu cementowego, w której przedstawiono teorię, wymiarowanie oraz ich realizację.
więcej »
-
2012 | A. M. Neville
Książka Właściwości betonu, po raz pierwszy została wydana w 1963 roku i szybko zdobyła światowe uznanie wśród specjalistów budowlanych i studentów budownictwa jako ważna pozycja literaturowa.
Piąta edycja została zaktualizowana o nowe europejskie i amerykańskie normy.
więcej »
-
0 | Wiesław Kurdowski
Od pierwszego wydania "Chemii cementu" w roku 1991 nastąpił znaczny postęp w tej gałęzi chemii stosowanej. W drugim wydaniu książki przedstawiono więc nowe badania naukowe. Została ona znacznie rozszerzona i obejmuje teraz wiele zagadnień ważnych w chemii betonu, szczególnie dotyczących jego trwałości. Przedstawiono procesy powstawania klinkieru i hydratacji cementu oraz wpływ na nie dodatków mineralnych, a szczególnie dużo miejsca poświęcono czynnikom określającym porowatość zaczynu.
więcej »
-
2011 | Krzysztof Kuniczuk
Opracowanie „Beton architektoniczny – wytyczne techniczne” autorstwa Krzysztofa Kuniczuka stanowi pierwszą w Polsce próbę tak szerokiego ujęcia tematu. Środowisko producentów betonu i jego składników, wykonawców robót a przede wszystkim architektów, od dawna czeka na kompleksowe ujęcie zagadnień dotyczących betonu architektonicznego.
więcej »
-
2010 | Janusz Szwabowski, Jacek Gołaszewski
Książka stanowi trafnie ujęte i oczekiwane na krajowym rynku opracowanie poświęcone jednemu z nowoczesnych i coraz szerzej stosowanych materiałów konstrukcyjnych, jakim jest beton samozagęszczalny. Jest ona pierwszym polskim opracowaniem porządkującym, na przyjętym przez jej Autorów poziomie, informacje o charakterze zarówno naukowym jak i technicznym, dotyczące jednej z odmian betonów nowej generacji.
więcej »
-
0 | Józef Jasiczak, Agnieszka Wdowska, Tomasz Rudnicki
Podręcznik jest pracą zbiorową przygotowaną przez pracowników Politechniki Poznańskiej i Politechniki Szczecińskiej, związanych bezpośrednio z badaniami naukowymi nad współczesnymi modyfikacjami właściwości betonu. Źródłem wiedzy autorów są prace własne, studia literaturowe i informacje pozyskane przez współpracę z ośrodkami zagranicznymi specjalizującymi się w nowoczesnych technologiach budowlanych.
więcej »
-
0 | Sławomir Chłądzyński
Wraz z rozwojem technologii produkcji cementu i betonu cementy wieloskładnikowe z dodatkami mineralnymi są coraz powszechniej stosowane w budownictwie. Skala ich zastosowania obejmuje również nowe generacje betonów samozagęszczalnych SCC i wysokowartościowych BWW.
więcej »
-
0 | Stanisław Peukert
Książka przeznaczona jest dla specjalistów trudniących się produkcją i zastosowaniem cementu. Przedstawiono w niej podstawy chemii cementu, w tym reakcje chemiczne zachodzące podczas procesu hydratacji oraz mechanizm twardnienia cementu w warunkach neutralnych a także w podwyższonych temperaturach.
więcej »