ad replacer
Bądź z nami w kontakcie
Szukaj
Newsletter
Otrzymuj najświeższe informacje z branży. Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Polecamy
Na księżycu lub na Marsie będziemy drukować budowle

– Realia pokazują, że możemy wykorzystać doświadczenia z Ziemi. Firmy, które uczestniczą w podboju kosmosu są zainteresowane wykorzystaniem m.in. druku 3D, który umożliwia sterowanie i automatyzację i jest jedyną technologią dającą możliwość budowania obiektów na księżycu czy na Marsie – mówił prof. Waldemar Pichór z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który podczas sesji otwarcia XII konferencji DNI BETONU, w dniu 9 października 2023 r., wygłosił referat pt. „Wykorzystanie druku 3D w budownictwie kosmicznym”. Zachęcamy do obejrzenia kilku wywiadów z uczestnikami konferencji: prof. Waldemarem Pichórem, Marcinem Popkiewiczem oraz prof. Martą Kosior – Kazberuk.

NA KSIĘŻYCU LUB NA MARSIE BĘDZIEMY DRUKOWAĆ BUDOWLE

– Realia pokazują, że możemy wykorzystać doświadczenia z Ziemi. Firmy, które uczestniczą w podboju kosmosu są zainteresowane wykorzystaniem m.in. druku 3D, który umożliwia sterowanie i automatyzację i jest jedyną technologią dającą możliwość budowania obiektów na księżycu czy na Marsie – mówił prof. Waldemar Pichór z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który podczas sesji otwarcia XII konferencji DNI BETONU, w dniu 9 października 2023 r., wygłosił referat pt. „Wykorzystanie druku 3D w budownictwie kosmicznym”.

NIEWĄTPLIWIE MACIE OLBRZYMIE WYZWANIE

Marcin Popkiewicz, redaktor portalu „Nauka o klimacie” ocenia działania związane z dekarbonizacją sektora cementowego i betonowego.

KONFERENCJA DNI BETONU – TU JEST MOJE MIEJSCE

– Jako inżynier budownictwa powiem, że tu jest moje miejsce. Jeżeli chodzi o dydaktykę, to konferencja DNI BETONU jest najlepszym miejscem do sieciowania, nawiązywania i podtrzymywania kontaktów – mówiła prof. Marta Kosior Kazberuk, rektor Politechniki Białostockiej.

Polecamy