ad replacer
Bądź z nami w kontakcie
Szukaj
Newsletter
Otrzymuj najświeższe informacje z branży. Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Polecamy
O budownictwie niskoemisyjnym podczas DNI BETONU

– Mam nadzieję, że tegoroczna, dwunasta konferencja DNI BETONU będzie kontynuacją bardzo dobrych wydarzeń, które mamy za sobą. Na pewno tematem przewodnim będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym. Ograniczanie emisji CO2, to tematyka, która z pewnością zdominuje przebieg konferencji – zapowiada prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji DNI BETONU. Dzisiaj (21 marca 2023 r.) odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej konferencji Dni Betonu.

DNI BETONU to jedno z największych, w szeroko rozumianym budownictwie, wydarzeń naukowo-technicznych w Polsce i Europie. Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Producentów Cementu (SPC). XII Konferencja DNI BETONU, odbędzie się w dniach 9-11 października, w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

Trwa rejestracja uczestników. Do 21 marca udział w konferencji potwierdziło już prawie 500 osób. Warto przypomnieć, że w 2018 r., w konferencji wzięło udział 1060 uczestników, a w 2021 r. – 853.

Dodatkową atrakcją poprzedzająca konferencję będzie drugi już bieg na 10 km pod nazwą Dni Betonu w Biegu.

– Mam nadzieję, że tegoroczna konferencja DNI BETONU będzie kontynuacją bardzo dobrych wydarzeń, które mamy za sobą. Na pewno tematem przewodnim będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym – zapowiada prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji DNI BETONU.

Na konferencję wpłynęło już 110 abstraktów referatów. Referaty, które dotyczą cementów i betonów z dodatkami mineralnymi są w tej grupie dominujące. Pozostałe referaty dotyczą szeroko rozumianego budownictwa betonowego.

– Będziemy mówić o cementach ze zmniejszoną ilością klinkieru, gdyż ich wprowadzenie jest częścią mapy drogowej, wytyczonej przez przemysł cementowy, a związanej z osiągnięciem neutralności emisyjnej do 2050 roku. Będziemy chcieli pokazać doświadczenia, które pozwalają budować nie tylko z cementów CEM I, ale również z cementów niskoklinkierowych, zawierających większe ilości dodatków mineralnych – wylicza prof. Jan Deja.

Tradycyjnie, podczas konferencji przewidziany jest panel dyskusyjny dotyczący sytuacji w polskiej gospodarce ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa, który odbędzie się na koniec pierwszego dnia konferencji.

Natomiast popołudnie drugiego dnia konferencji wypełnią warsztaty poświęcone cementom i betonom o niskim śladzie węglowym. To wydarzenie zostanie przygotowane przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce.

– Jesteśmy gotowi do kolejnej edycji konkursu Power Concrete z zadaniem eliminacyjnym, w którym będzie trzeba przygotować beton o określonej wytrzymałości. Z kolei w ramach finału będziemy poszukiwać zwycięzcy, który wyprodukuje beton o określonej wytrzymałości przy najmniejszej emisyjności – mówi prof. Jan Deja.

21 marca odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej konferencji DNI BETONU. To gremium złożone z kilkudziesięciu przedstawicieli świata nauki i biznesu, które decyduje o kształcie konferencji.

– Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się zrobić kolejne ważne wydarzenie – dodaje prof. Jan Deja.

Zapraszamy w październiku do Wisły na konferencję Dni Betonu!

Rejestracja uczestników: www.dnibetonu.com

Polecamy