ad replacer
Bądź z nami w kontakcie
Szukaj
Newsletter
Otrzymuj najświeższe informacje z branży. Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Polecamy
Premiera książki pt. Beton architektoniczny – wytyczne techniczne

Premiera książki Krzysztofa Kuniczuka pt. „Beton architektoniczny – wytyczne techniczne” odbyła się 17 grudnia 2011 r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie. Książkę wydała oficyna Polski Cement Stowarzyszenia Producentów Cementu. OBEJRZYJ FILM  Z PREMIERY!

Według recenzenta – dr inż. Piotra Woyciechowskiego z Katedry Inżynierii Materiałów Budowlanych Politechniki Warszawskiej – książka stanowi pierwszą w Polsce próbę tak szerokiego ujęcia tematu. Środowisko producentów betonu i jego składników, wykonawców robót, a przede wszystkim architektów od dawna czekało na kompleksowe ujęcie zagadnień dotyczących betonu architektonicznego. Konieczność powstania dokumentu odniesienia, który mógłby stanowić płaszczyznę porozumienia w relacji architekt – projektant – dostawca betonu – wykonawca obiektu i być podstawą formułowania specyfikacji technicznych dla obiektów z eksponowanymi powierzchniami betonowymi o sprecyzowanych wymaganiach estetycznych jest pilna i była wielokrotnie podnoszona na rozmaitych forach zawodowych i naukowych branży budowlanej – uważa Piotr Woyciechowski.

Cena książki: 15,00 zł

Podczas premiery książkę prezentowali prof. Jan Deja – dyrektor Biura Stowarzyszenia Producentów Cementu i autor. Krzysztof Kuniczuk (na zdjęciu) od 13 lat zajmuje się technologią betonu. Uczestniczył w wielu realizacjach z zastosowaniem betonu architektonicznego i zebrane tam doświadczenia zawarł w książce.

Zdaniem architekta Bolesława Stelmacha prezentowana książka na pewno wyjaśni wiele kwestii związanych z wykonawstwem betonu architektonicznego. – Największym problemem przy betonie architektonicznym jest zaniżanie kosztów realizacji przez wykonawcę. Jeżeli on musi o 20-30 procent taniej zbudować niż mówi kosztorys inwestorski, to zaczyna oszczędzać na nowych szalunkach, masie betonowej, nie przygotowuje tego właściwie. Wykonawca wie doskonale, że do produkcji betonu architektonicznego powinna być wydzielona linia technologiczna z wybranym kruszywem i cementem, aby uzyskać jednolitość masy. Na razie wszystko to w Polsce jest niemożliwe ponieważ wykonawca usiłuje budować jak najtaniej – tłumaczy Bolesław Stelmach.

Tytuł: „Beton architektoniczny – wytyczne techniczne”
Autor: Krzysztof Kuniczuk
Wydawca: Polski Cement – Stowarzyszenie Producentów Cementu
Objętość: 120 stron
Do książki załączono płytę CD z wzorami specyfikacji

Polecamy