ad replacer
Bądź z nami w kontakcie
Szukaj
Newsletter
Otrzymuj najświeższe informacje z branży. Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Polecamy
Wyniki VII edycji konkursu Power Concrete 2023

Zespół technologów betonu STACHEMA Polska 2 w składzie: Cyprian Pełczyński, Damian Klamka i Piotr Szczepaniak wywalczył pierwsze miejsce w VII edycji konkursu Power Concrete, który został rozstrzygnięty 9 października 2023 r. na zakończenie pierwszego dnia XII konferencji DNI BETONU. Zadanie finałowe polegało na przygotowaniu betonu o najniższym śladzie węglowym w przedziale 35-40 MPa.

Pierwsze miejsce w konkursie wywalczył zespół technologów STACHEMA Polska 2 w składzie: Cyprian Pełczyński, Damian Klamka i Piotr Szczepaniak

Siódma edycja konkursu Power Concrete 2023 była wyjątkowa. W szranki stanęła rekordowa liczba 30 zespołów technologów. Runda kwalifikacyjna wyłoniła pięciu finalistów, których zadaniem było przygotowanie betonu o najniższym śladzie węglowym w przedziale 35-40 MPa.

– To bardzo trudne zadanie. Wyniki badań, które dzisiaj przeprowadziliśmy pokazały, że niewiele zespołów podołało temu zadaniu. Zwyciężył ten zespół, który osiągnął najwyższą wytrzymałość w stosunku do śladu węglowego – tłumaczył członek jury prof. Artur Łagosz.

Pierwsza część finału została rozegrana 11 września 2023 r. w Krakowie, w laboratorium Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH. Przygotowane przez finalistów kostki betonu zostały przewiezione do Wisły, gdzie podczas konferencji DNI BETONU rozegrano drugi etap finału.

Przypomnijmy, że nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: prof. Jacek Śliwiński (przewodniczący), prof. Artur Łagosz z Akademii Górniczo-Hutniczej, prof. Grzegorz Bajorek z Politechniki Rzeszowskiej, Zbigniew Pilch ze Stowarzyszenia Producentów Cementu, Justyna Piotrowska-Łój ze Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce oraz Wojciech Leja ze Stowarzyszenia Producentów Chemii Budowlanej.

Nagrody pieniężne i statuetki wręczali laureatom konkursu członkowie zarządu Stowarzyszenia Producentów Cementu: Xavier Guesnu – prezes Lafarge Polska i Janusz Miłuch – prezes Cement Ożarów.

– Bardzo się cieszę, że mogę wręczać nagrodę w tym konkursie, gdyż w Lafarge przywiązujemy ogromną wagę do obniżania śladu węglowego – mówił Xavier Guesnu, a Janusz Miłuch dodał: – Nie jest ważny wynik, ale ważne jest uczestnictwo więc dziękuję i gratuluję wszystkim, którzy startowali w konkursie.

– Dzieci o tym śnią, mężczyźni i kobiety o tym marzą. Inżynierowie chcą dostąpić tego zaszczytu. Chcą poczuć chwałę i sławę, którą daje zwycięstwo w konkursie Power Concrete – mówił Zbigniew Pilch, dyrektor Marketingu i Public Affairs Stowarzyszenia Producentów Cementu, wyczytując nazwiska laureatów.

Pierwsze miejsce w konkursie wywalczył zespół technologów STACHEMA Polska 2 w składzie: Cyprian Pełczyński, Damian Klamka i Piotr Szczepaniak (nagroda pieniężna w wysokości 10 tysięcy zł).

– To sukces naszego zespołu i całej firmy. Wspólnie opracowaliśmy receptury, a jako zespół dostawiliśmy kropkę nad „i” – mówił wzruszony Damian Klamka.

Drugie miejsce – MIX-BET Beton w składzie:

– Jacek Gil i Michał Czubała (MIX BET Beton Sp. z o.o.)

– Kamil Fiks i Patryk Kucharski (Atlas Sp. z o.o.)

(nagroda pieniężna w wysokości 6,5 tys. zł)

Trzecie miejsce – BET-TRANS Paweł Tarasiuk, Łukasz Banach i Daniel Pilipczuk (nagroda pieniężna w wysokości 3,5 tys. zł)

Czwarte miejsce – STACHEMA Polska 1 w składzie Paweł Jabłoński, Paweł Kość i Marcin Galusek

Piąte miejsce – Cement OŻARÓW w składzie Piotr Molenda, Maciej Nowak, Przemysław Pudlik, Kamil Ślusarczyk i Rafał Paszkowski

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Konkurs Power Concrete organizowany jest przez Stowarzyszenie Producentów Cementu od 2010 roku jako wydarzenie towarzyszące konferencji DNI BETONU. Celem konkursu jest rozpowszechnianie i popularyzacja wiedzy z zakresu technologii cementu i betonu. To także podkreślenie roli technologa w procesie produkcji betonu, który dzięki swojej wiedzy może modyfikować właściwości betonu.

Gospodarzem rundy kwalifikacyjnej VII edycji konkursu Power Concrete i pierwszego etapu finału była Katedra Technologii Materiałów Budowlanych Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Sponsorem konkursu była firma CONTROLS Polska, dostawca maszyny wytrzymałościowej.

Obsługę laboratoryjną rundy finałowej w Wiśle zapewniało Centrum Technologiczne Budownictwa INSTYTUT BADAŃ I CERTYFIKACJI.

Pula nagród w tej edycji konkursu została powiększona i wynosiła 20 tys. zł.

Piąte miejsce – Cement OŻARÓW w składzie Piotr Molenda, Maciej Nowak, Przemysław Pudlik, Kamil Ślusarczyk i Rafał Paszkowski
Czwarte miejsce – STACHEMA Polska 1 w składzie Paweł Jabłoński, Paweł Kość i Marcin Galusek
Trzecie miejsce – BET-TRANS Paweł Tarasiuk, Łukasz Banach i Daniel Pilipczuk
Drugie miejsce – MIX-BET Beton w składzie: – Jacek Gil i Michał Czubała (MIX BET Beton Sp. z o.o.)
– Kamil Fiks i Patryk Kucharski (Atlas Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce w konkursie wywalczył zespół technologów STACHEMA Polska 2 w składzie: Cyprian Pełczyński, Damian Klamka i Piotr Szczepaniak
Polecamy