Aktualności

Drogi betonowe
08 czerwca 2018

GDDKiA opublikowała OST dla nawierzchni betonowych

Uprzejmie informujemy, że w dniu 7 czerwca 2018, Zarządzeniem Dyrektora Generalnego Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nr 23/2018, zostały wprowadzone do stosowania Ogólne Specyfikacje Techniczne dla nawierzchni z betonu cementowego.

Prace nad OST dla nawierzchni betonowych rozpoczęły się w 2013 roku. W jej tworzeniu brali udział eksperci Stowarzyszenia Producentów Cementu z prof. Janem Deją jako kierownikiem zespołu. OST to fundamentalne dokumenty niezbędne dla projektantów i wykonawców dróg betonowych w Polsce.

Dokument ma status załącznika do Zarządzenia Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, co w praktyce otwiera nowy rozdział w projektowaniu i budowie dróg z nawierzchnią betonową. Od teraz zarówno inwestorzy jak i wykonawcy mogą wykorzystać rozwiązania, które w niczym nie odbiegają od najwyższych światowych standardów i bazują na wieloletnich doświadczeniach wielu krajów, w których drogi betonowe funkcjonują i doskonale spełniają swoją funkcję już od wielu lat.

Dokument znajduje się na stronie GDDKiA

Poprzedni artykuł

Nowe wydawnictwo - Podstawy chemiczne mineralnych materiałów…

Następny artykuł

Power Concrete 2018 - ten konkurs to…

Podobne artykuły

Aktualności

Za wspieranie zrównoważonego budownictwa

Złotą Statuetkę TopBuilder 20-lecia otrzymało Stowarzyszenie Producentów…
Czytaj dalej
Aktualności

Szeroki wachlarz możliwości technologii betonu architektonicznego w…

– Autor prezentuje szeroki, ograniczony jedynie wyobraźnią…
Czytaj dalej
Bez kategorii

Podsumowania i drogowskazy działań

Walne zebranie sprawozdawcze członków Stowarzyszenia Producentów Cementu…
Czytaj dalej
Aktualności

O zrównoważonym budownictwie i dekarbonizacji podczas DNI…

To prestiżowe wydarzenie i jedna z największych…
Czytaj dalej