Aktualności

  • Dni Betonu
  • O budownictwie niskoemisyjnym podczas DNI BETONU
Dni Betonu
21 marca 2023

O budownictwie niskoemisyjnym podczas DNI BETONU

– Mam nadzieję, że tegoroczna, dwunasta konferencja DNI BETONU będzie kontynuacją bardzo dobrych wydarzeń, które mamy za sobą. Na pewno tematem przewodnim będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym. Ograniczanie emisji CO2, to tematyka, która z pewnością zdominuje przebieg konferencji – zapowiada prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji DNI BETONU. Dzisiaj (21 marca 2023 r.) odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej konferencji Dni Betonu.

DNI BETONU to jedno z największych, w szeroko rozumianym budownictwie, wydarzeń naukowo-technicznych w Polsce i Europie. Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Producentów Cementu (SPC). XII Konferencja DNI BETONU, odbędzie się w dniach 9-11 października, w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

Trwa rejestracja uczestników. Do 21 marca udział w konferencji potwierdziło już prawie 500 osób. Warto przypomnieć, że w 2018 r., w konferencji wzięło udział 1060 uczestników, a w 2021 r. – 853.

Dodatkową atrakcją poprzedzająca konferencję będzie drugi już bieg na 10 km pod nazwą Dni Betonu w Biegu.

– Mam nadzieję, że tegoroczna konferencja DNI BETONU będzie kontynuacją bardzo dobrych wydarzeń, które mamy za sobą. Na pewno tematem przewodnim będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym – zapowiada prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji DNI BETONU.

Na konferencję wpłynęło już 110 abstraktów referatów. Referaty, które dotyczą cementów i betonów z dodatkami mineralnymi są w tej grupie dominujące. Pozostałe referaty dotyczą szeroko rozumianego budownictwa betonowego.

– Będziemy mówić o cementach ze zmniejszoną ilością klinkieru, gdyż ich wprowadzenie jest częścią mapy drogowej, wytyczonej przez przemysł cementowy, a związanej z osiągnięciem neutralności emisyjnej do 2050 roku. Będziemy chcieli pokazać doświadczenia, które pozwalają budować nie tylko z cementów CEM I, ale również z cementów niskoklinkierowych, zawierających większe ilości dodatków mineralnych – wylicza prof. Jan Deja.

Tradycyjnie, podczas konferencji przewidziany jest panel dyskusyjny dotyczący sytuacji w polskiej gospodarce ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa, który odbędzie się na koniec pierwszego dnia konferencji.

Natomiast popołudnie drugiego dnia konferencji wypełnią warsztaty poświęcone cementom i betonom o niskim śladzie węglowym. To wydarzenie zostanie przygotowane przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce.

– Jesteśmy gotowi do kolejnej edycji konkursu Power Concrete z zadaniem eliminacyjnym, w którym będzie trzeba przygotować beton o określonej wytrzymałości. Z kolei w ramach finału będziemy poszukiwać zwycięzcy, który wyprodukuje beton o określonej wytrzymałości przy najmniejszej emisyjności – mówi prof. Jan Deja.

21 marca odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej konferencji DNI BETONU. To gremium złożone z kilkudziesięciu przedstawicieli świata nauki i biznesu, które decyduje o kształcie konferencji.

– Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się zrobić kolejne ważne wydarzenie – dodaje prof. Jan Deja.

Zapraszamy w październiku do Wisły na konferencję Dni Betonu!

Rejestracja uczestników: www.dnibetonu.com

Poprzedni artykuł

O projektowaniu dróg betonowych

Następny artykuł

Seminarium „Samorządowe drogi betonowe”

Podobne artykuły

Aktualności

Czy zbliża się koniec produkcji cementu w…

Według Centrum Analitycznego Izby Administracji Skarbowej, import…
Czytaj dalej
Aktualności

Organoleptyczne poznawanie nawierzchni betonowych

– Na naszych inwestycjach wykorzystujemy technologię betonową.…
Czytaj dalej
Aktualności

Współpraca, dzielenie się wiedzą i poszukiwanie innowacji…

– Przyszłość naszej branży leży przede wszystkim…
Czytaj dalej
Aktualności

Wielki potencjał druku 3D w budownictwie

– Chcemy, żeby zastosowania druku 3D w…
Czytaj dalej