Aktualności

  • Dni Betonu
  • Wyniki VII edycji konkursu Power Concrete 2023
Dni Betonu
09 października 2023

Wyniki VII edycji konkursu Power Concrete 2023

Zespół technologów betonu STACHEMA Polska 2 w składzie: Cyprian Pełczyński, Damian Klamka i Piotr Szczepaniak wywalczył pierwsze miejsce w VII edycji konkursu Power Concrete, który został rozstrzygnięty 9 października 2023 r. na zakończenie pierwszego dnia XII konferencji DNI BETONU. Zadanie finałowe polegało na przygotowaniu betonu o najniższym śladzie węglowym w przedziale 35-40 MPa.

Pierwsze miejsce w konkursie wywalczył zespół technologów STACHEMA Polska 2 w składzie: Cyprian Pełczyński, Damian Klamka i Piotr Szczepaniak

Siódma edycja konkursu Power Concrete 2023 była wyjątkowa. W szranki stanęła rekordowa liczba 30 zespołów technologów. Runda kwalifikacyjna wyłoniła pięciu finalistów, których zadaniem było przygotowanie betonu o najniższym śladzie węglowym w przedziale 35-40 MPa.

– To bardzo trudne zadanie. Wyniki badań, które dzisiaj przeprowadziliśmy pokazały, że niewiele zespołów podołało temu zadaniu. Zwyciężył ten zespół, który osiągnął najwyższą wytrzymałość w stosunku do śladu węglowego – tłumaczył członek jury prof. Artur Łagosz.

Pierwsza część finału została rozegrana 11 września 2023 r. w Krakowie, w laboratorium Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH. Przygotowane przez finalistów kostki betonu zostały przewiezione do Wisły, gdzie podczas konferencji DNI BETONU rozegrano drugi etap finału.

Przypomnijmy, że nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: prof. Jacek Śliwiński (przewodniczący), prof. Artur Łagosz z Akademii Górniczo-Hutniczej, prof. Grzegorz Bajorek z Politechniki Rzeszowskiej, Zbigniew Pilch ze Stowarzyszenia Producentów Cementu, Justyna Piotrowska-Łój ze Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce oraz Wojciech Leja ze Stowarzyszenia Producentów Chemii Budowlanej.

Nagrody pieniężne i statuetki wręczali laureatom konkursu członkowie zarządu Stowarzyszenia Producentów Cementu: Xavier Guesnu – prezes Lafarge Polska i Janusz Miłuch – prezes Cement Ożarów.

– Bardzo się cieszę, że mogę wręczać nagrodę w tym konkursie, gdyż w Lafarge przywiązujemy ogromną wagę do obniżania śladu węglowego – mówił Xavier Guesnu, a Janusz Miłuch dodał: – Nie jest ważny wynik, ale ważne jest uczestnictwo więc dziękuję i gratuluję wszystkim, którzy startowali w konkursie.

– Dzieci o tym śnią, mężczyźni i kobiety o tym marzą. Inżynierowie chcą dostąpić tego zaszczytu. Chcą poczuć chwałę i sławę, którą daje zwycięstwo w konkursie Power Concrete – mówił Zbigniew Pilch, dyrektor Marketingu i Public Affairs Stowarzyszenia Producentów Cementu, wyczytując nazwiska laureatów.

Pierwsze miejsce w konkursie wywalczył zespół technologów STACHEMA Polska 2 w składzie: Cyprian Pełczyński, Damian Klamka i Piotr Szczepaniak (nagroda pieniężna w wysokości 10 tysięcy zł).

– To sukces naszego zespołu i całej firmy. Wspólnie opracowaliśmy receptury, a jako zespół dostawiliśmy kropkę nad „i” – mówił wzruszony Damian Klamka.

Drugie miejsce – MIX-BET Beton w składzie:

– Jacek Gil i Michał Czubała (MIX BET Beton Sp. z o.o.)

– Kamil Fiks i Patryk Kucharski (Atlas Sp. z o.o.)

(nagroda pieniężna w wysokości 6,5 tys. zł)

Trzecie miejsce – BET-TRANS Paweł Tarasiuk, Łukasz Banach i Daniel Pilipczuk (nagroda pieniężna w wysokości 3,5 tys. zł)

Czwarte miejsce – STACHEMA Polska 1 w składzie Paweł Jabłoński, Paweł Kość i Marcin Galusek

Piąte miejsce – Cement OŻARÓW w składzie Piotr Molenda, Maciej Nowak, Przemysław Pudlik, Kamil Ślusarczyk i Rafał Paszkowski

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Konkurs Power Concrete organizowany jest przez Stowarzyszenie Producentów Cementu od 2010 roku jako wydarzenie towarzyszące konferencji DNI BETONU. Celem konkursu jest rozpowszechnianie i popularyzacja wiedzy z zakresu technologii cementu i betonu. To także podkreślenie roli technologa w procesie produkcji betonu, który dzięki swojej wiedzy może modyfikować właściwości betonu.

Gospodarzem rundy kwalifikacyjnej VII edycji konkursu Power Concrete i pierwszego etapu finału była Katedra Technologii Materiałów Budowlanych Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Sponsorem konkursu była firma CONTROLS Polska, dostawca maszyny wytrzymałościowej.

Obsługę laboratoryjną rundy finałowej w Wiśle zapewniało Centrum Technologiczne Budownictwa INSTYTUT BADAŃ I CERTYFIKACJI.

Pula nagród w tej edycji konkursu została powiększona i wynosiła 20 tys. zł.

Piąte miejsce – Cement OŻARÓW w składzie Piotr Molenda, Maciej Nowak, Przemysław Pudlik, Kamil Ślusarczyk i Rafał Paszkowski
Czwarte miejsce – STACHEMA Polska 1 w składzie Paweł Jabłoński, Paweł Kość i Marcin Galusek
Trzecie miejsce – BET-TRANS Paweł Tarasiuk, Łukasz Banach i Daniel Pilipczuk
Drugie miejsce – MIX-BET Beton w składzie: – Jacek Gil i Michał Czubała (MIX BET Beton Sp. z o.o.)
– Kamil Fiks i Patryk Kucharski (Atlas Sp. z o.o.)
Pierwsze miejsce w konkursie wywalczył zespół technologów STACHEMA Polska 2 w składzie: Cyprian Pełczyński, Damian Klamka i Piotr Szczepaniak
Poprzedni artykuł

FORUM ODBUDOWY UKRAINY: Odbudowa w wymiarze materialnym…

Następny artykuł

Na księżycu lub na Marsie będziemy drukować…

Podobne artykuły

Aktualności

Czy zbliża się koniec produkcji cementu w…

Według Centrum Analitycznego Izby Administracji Skarbowej, import…
Czytaj dalej
Aktualności

Organoleptyczne poznawanie nawierzchni betonowych

– Na naszych inwestycjach wykorzystujemy technologię betonową.…
Czytaj dalej
Aktualności

Współpraca, dzielenie się wiedzą i poszukiwanie innowacji…

– Przyszłość naszej branży leży przede wszystkim…
Czytaj dalej
Aktualności

Wielki potencjał druku 3D w budownictwie

– Chcemy, żeby zastosowania druku 3D w…
Czytaj dalej