ad replacer
Bądź z nami w kontakcie
Szukaj
Newsletter

Otrzymuj najświeższe informacje z branży. Zapisz się na bezpłatny newsletter!

Zrównoważone Budownictwo

Przemysł cementowy w Polsce i w Europie od dłuższego czasu zajmuje się zagadnieniem "zrównoważonego budownictwa". W ramach tego tematu istotna jest rola zarówno cementu jak i betonu w kształtowaniu optymalnej strategii dotyczącej budownictwa, która zapewni zarówno naszemu jak i przyszłym pokoleniom komfortowe warunki funkcjonowania oraz mieszkalne nawet w sytuacji narażenia na ekstremalne zjawiska pogodowe, które mogą być efektem Zmian Klimatycznych.

Do tej pory na ten temat powstało już szereg publikacji, trwają prace nad nowelizacją norm i wytycznych dotyczacych roli i statusu poszczególnych technologii i materiałów budowlanych w ramach zrównoważonego budownictwa. Część zagadnień była podejmowanych w ramach cyklicznej konferencji Dni Betonu, w której biorą udział krajowi i międzynarodowi specjaliści w zakresie budownictwa.

Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Cementowego - Cembureau, w którego pracach SPC aktywnie uczestniczy przygotowało już tzw. Deklarację Środowiskową Produktu dla cementów powszechnego użytku CEM I:

Stowarzyszenie Producentów Cementu zleciło we wrześniu 2013 opracowanie tzw Analizy Cyklu Życia (LCA) oraz Śladu Węglowego dla średnich cementów typu CEM I, CEM II oraz CEM III. Opracowanie to zostało przygotowane zgodnie z normą PN-EN 15804:2012 przez Instytut Techniki Budowlanej:

Polecamy