ad replacer
Bądź z nami w kontakcie
Szukaj
Newsletter
Otrzymuj najświeższe informacje z branży. Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Polecamy
II CHARYTATYWNY BIEG DNI BETONU: od trzeciego kilometra było pod górę

20 biegaczy stanęło na starcie II Charytatywnego Biegu „Dni Betonu w biegu”, który odbył się niedzielę 8 października 2023 r. w Wiśle. Wśród kobiet najszybciej linię mety przebiegła Małgorzata Jagiełło z Cementowni Odra, a najszybszym w grupie mężczyzn okazał się Piotr Sawczuk z CEMET-u. Bieg poprzedza XII konferencję DNI BETONU, która w dniach 9-11 października 2023 r. odbywa się Wiśle.

Organizatorem II Charytatywnego Biegu Dni Betonu było Stowarzyszenie Producentów Cementu, gospodarzami Miasto Wisła i Nadleśnictwo Wisła, sponsorem już po raz drugi była firma CEMET S. A., a beneficjentem – Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Wisła przywitała uczestników biegu słońcem wyzierającym zza chmur. Po nocnym deszczu temperatura powietrza wynosiła ok. 9 stopni Celsjusza. Trasa biegu o długości 10 km wiodła wzdłuż Czarnej Wisełki, szlakiem turystycznym na Baranią Górę.

Na starcie biegu stanęło 20 uczestników. – Podziwiamy państwa. Liczymy, że inni uczestnicy konferencji DNI BETONU będą państwa naśladować i w kolejnych edycjach biegu wystartuje już kilkaset osób – mówił Zbigniew Pilch, szef marketingu i public affairs Stowarzyszenia Producentów Cementu.

Jak podkreślił Rafał Gniła ze Sport Atelier uczestnicy biegu rywalizują ze sobą i ze swoimi słabościami. Każdy kto stanie na linii startu jest już zwycięzcą. Biegniemy po to, by wesprzeć dzieci walczące z chorobą nowotworową – mówił Rafał Gniła.

Na stracie stanęła m.in. dwuosobowa reprezentacja Centrum Technologiczne Budownictwa Instytut Badań i Certyfikacji z Rzeszowa w składzie: Emilia Świst i Maciej Barć. Swoim zawodnikom kibicował prof. Grzegorz Bajorek.

Kamilowi Fiksowi z firmy ATLAS kibicowała żona Ewelina i 3-letnia córeczka Hania, która razem z tatą przekroczyła linię mety.

Całą, 10 kilometrową trasę biegu Andrzej Gorzawski z teamu Spartanie Dzieciom przebiegł z 1,5 rocznym synem Nikodemem, który jechał w wózeczku.

W grupie mężczyzn na metę pierwszy dobiegł Piotr Sawczuk z firmy CEMET (czas: 42’05”).

 – Wiedziałem, że na starcie nie ma co rwać, bo od 3 kilometra będzie pod górę. Trasa była ciężka, mokra i śliska po deszczu – powiedział po przekroczeniu mety Piotr Sawczuk.

Pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety była Małgorzata Jagiełło z Cementowni Odra (czas: 57’04”). Podczas biegu w 2021 r. Małgorzata Jagiełło zajęła 2 miejsce, teraz wywalczyła 1 miejsce.

O ciężkim biegu mówił także Jakub Augustyn  firmy MAPEI. – Zupełnie nie spodziewałem się takiej góry – dodał.

Na mecie na uczestników czekały pamiątkowe medale i posiłek regeneracyjny. Atmosferę rozgrzewała kapela góralska z Koniakowa.

WYNIKI II CHARYTATYWNEGO BIEGU „DNI BETONU W BIEGU”

MIEJSCEKOBIETYMĘŻCZYŹNI
1Małgorzata JagiełłoPiotr Sawczuk
2Emilia ŚwistTomasz Sopa
3Dominka KupkaMariusz Dąbrowski
Polecamy