ad replacer
Bądź z nami w kontakcie
Szukaj
Newsletter
Otrzymuj najświeższe informacje z branży. Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Polecamy
NAWIERZCHNIE DROGOWE Z BETONU CEMENTOWEGO – nakład wyczerpany

Teoria, Wymiarowanie, Realizacja
Antoni Szydło
Kraków 2004, str. 286
Format B5, oprawa twarda foliowana
Cena: 63,00 zł

Książka jest monografią ukierunkowaną na drogowe nawierzchnie z betonu cementowego, w której przedstawiono teorię, wymiarowanie oraz ich realizację.

Omówiono w niej zagadnienia mechaniki nawierzchni, w tym modele obliczeniowe, obciążenia pochodzące od kół pojazdów i wpływy klimatyczne. Zaprezentowano metody wymiarowania nawierzchni betonowych, co wobec braku w kraju własnych metod wymiarowania, może okazać się bardzo przydatne. Scharakteryzowano katalogi typowych nawierzchni betonowych wykorzystywane przez administracje drogowe krajów o rozwiniętej sieci autostrad. Podano warunki przygotowania podłoża, podbudów oraz technologię projektowania mieszanek betonowych wraz z metodami ich układania. Przedstawiono metody badań nawierzchni betonowych. Omówiono obszernie technologie wzmacniania istniejących nawierzchni asfaltowych warstwami z betonu cementowego oraz sposób ich wymiarowania. Do książki dołączono płytę CD z metodą wymiarowania nawierzchni betonowych.
Książka adresowana jest do pracowników instytutów badawczych, projektantów, wykonawców, administracji drogowej, a także studentów specjalizacji drogi i lotniska wyższych uczelni technicznych.

Polecamy