ad replacer
Bądź z nami w kontakcie
Szukaj
Newsletter
Otrzymuj najświeższe informacje z branży. Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Polecamy
150 lat cementu w Polsce

Oddajemy w Państwa ręce wydawnictwo uświetniające rocznicę 150­lecia uruchomienia pierwszej cementowni na ziemiach polskich – w owym czasie piątej cementowni na świecie i trzeciej w Europie. Tak znaczący jubileusz jest dobra okazja, aby przywołać historię rozwoju i wielkich zmian w sektorze cementowym, które pozwoliły na zastąpienie małych manufaktur nowoczesnymi zakładami, reprezentującymi najwyższe Światowe osiągnięcia techniczne w tym zakresie.
Ta rocznica skłania nie tylko do spojrzenia w przeszłość, ale także do oceny dotychczasowego rozwoju. Od początku powstania pierwszych fabryk cementu dążono do spełnienia wymagań technologicznych procesu produkcyjnego, zapewniających wysokiej jakości produkt przy jak najmniejszym zużyciu energii.
Te ambitne wyzwania realizowane są z coraz większym powodzeniem. Dzisiaj, dzięki konsekwentnemu postępowi technicznemu i doskonaleniu metod zarządzania i kontroli produkcji, realizacja zobowiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju stała się wręcz priorytetem w dążeniu do osiągania celów gospodarczych.

Andrzej Balcerek
Przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu

Polecamy