ad replacer
Bądź z nami w kontakcie
Szukaj
Newsletter
Otrzymuj najświeższe informacje z branży. Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Polecamy
Modernizacja Działu Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A. w odpowiedzi na nowe wyzwania budownictwa

Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju (DDTiR) oraz Laboratorium Betonu, po ponad dwóch dekadach działalności w strukturach Cement Ożarów S.A., przeszły gruntowną modernizację. – Właśnie poprzez badania, doradztwo techniczne, wsparcie laboratoryjne oraz edukację, chcemy odpowiadać na nowe wyzwania budownictwa i zmieniającego się świata – mówi Mariusz Adamek, Dyrektor Zarządzający, Prezes Zarządu Cement Ożarów S.A. – Jest to niewątpliwie nowa wartość dodana dla naszych Partnerów Handlowych.

14 marca 2024 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego DDTiR Cement Ożarów.

PRZESZŁOŚĆ

Cementownia Ożarów S.A. (obecnie Cement Ożarów S.A.) już w 1998 r. powołała Biuro Doradztwa Technicznego, a w 2000 r. uruchomiła przy nim Laboratorium Betonów, wówczas jedno z najnowocześniejszych w Polsce. 4-osobowy zespół biura pracował wtedy pod kierownictwem Jarosława Buczka.

– Głównym celem tych działań było wsparcie obecnych i przyszłych Partnerów Handlowych oraz pracowników sprzedaży. Laboratorium zostało zaprojektowane, wykonane i wyposażone zgodnie z wymogami polskich jednostek akredytujących oraz europejskich standardów i świadczyło usługi badawcze w zakresie betonu towarowego i wyrobów betonowych – wspomina Marek Majcher, Dyrektor Komunikacji i Relacji Zewnętrznych, Członek Zarządu Cement Ożarów S.A., który ponad dwie dekady temu, jako Dyrektor Handlowy otwierał Biuro Doradztwa Technicznego. – Minęło ponad 20 lat, w trakcie których cały przemysł cementowo – betonowy bardzo mocno się rozwijał, modernizował oraz wykonywał milowe kroki w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Wraz z tymi działaniami zmieniało się także Biuro Doradztwa Technicznego i laboratorium do badania betonów tak, aby sprostać wymaganiom rynku, potrzebom Partnerów Handlowych i umożliwić dalszy rozwój firmy – dodaje Marek Majcher.

STAN OBECNY

Na przestrzeni lat, rola biura uległa diametralnej przemianie. Dziś Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju oraz Laboratorium Betonu, budują strategię handlową w zakresie techniczno-technologicznym oraz laboratoryjnym, m.in. poprzez współpracę z Partnerami Handlowymi oraz rozwój i optymalizację portfolio produktów. Firma postawiła sobie za cel, aby współtworzyć naszą przestrzeń do życia poprzez realizację nowoczesnych i innowacyjnych projektów. Dokładamy wszelkich starań, aby podążać produktowo i technologicznie za marzeniami inwestorów realizujących swoje projekty przy współpracy z projektantami. Proponowane rozwiązania odpowiadają potrzebom rynku w zakresie trwałości, stylistyki oraz ekologii.

Zdaniem Artura Paszkowskiego, Dyrektora ds. Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A. właśnie te dwie role są kluczowe zarówno w aspekcie działań zespołu jak również dalszego rozwoju całej firmy.

– Wspieranie Partnerów Handlowych w zakresie doradztwa technicznego i technologicznego na kontraktach infrastrukturalnych, w tym przede wszystkim przy budowie dróg i mostów, w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym oraz specjalistycznym, na wytwórniach betonu i zakładach produkcyjnych, przy produkcji betonu towarowego oraz prefabrykacji ciężkiej, przy produkcji elementów wibroprasowanych, betonu komórkowego i suchych mieszanek, zaczyna się już na etapie dokładnej analizy dokumentacji technicznej – mówi Artur Paszkowski – Oferujemy szeroką wiedzę i doświadczenie oraz obsługę laboratoryjną w celu realizacji wyznaczonych celów. Kreujemy i wdrażamy szyte na miarę rozwiązania.

Poprzez badania i doradztwo, DDTiR w ostatnich latach uczestniczył w realizacji kluczowych inwestycji w Polsce m.in.:

– budowa I i II linii metra w Warszawie

– budowa Stadionu Miejskiego w Białymstoku

– rozbudowa Lotniska Chopina w Warszawie

– projekt i budowa drogi ekspresowej S17 Warszawa – Lublin

– budowa dróg kołowania i płyt postojowych po zachodniej stronie Lotniska w Radomiu

– budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Naprawa – Skomielna Biała – Chabówka (Zakopianka) wraz z 2 km tunelem

– budowa płyty fundamentowej pod blok energetyczny Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy

– projekt i budowa drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów

– budowa i przebudowa stacji Rzeszów Główny

– budowa farm wiatrowych m.in. Korytnica II, Laszki, Zalesie, Grajewo II, Nozdrzec, Dzwola

– budowa hali widowiskowo-sportowej „Urania” w Olsztynie

– budowa autostrady A2 Mińsk Mazowiecki – Siedlce

DDTiR współpracuje praktycznie ze wszystkimi działami Cement Ożarów m. in.: Sprzedaży, Produkcji, Procesu, Kontroli Jakości i Marketingu. Dzięki temu jest w stanie skonfrontować oczekiwania rynku w stosunku do możliwości technologicznych oraz ostatecznie dostosować produkty i rozwiązania do obecnych wymagań. Swoje zadania realizuje w ścisłej współpracy z uczelniami technicznymi, instytutami naukowymi i laboratoriami zewnętrznymi, kreując, współtworząc, badając, udoskonalając i wdrażając innowacyjne oraz najbardziej wartościowe rozwiązania. DDTiR jest jednocześnie jedyną komórką w firmie, która funkcjonuje w życiu produktu od A-Z.

O wysokich kompetencjach i profesjonalizmie całego zespołu świadczy również zwycięstwo w konkursie technologicznym Power Concrete, który miał miejsce podczas X Konferencji Dni Betonu w 2018 roku, która jest jednym z największych wydarzeń naukowo-technicznych budownictwa w Polsce i Europie.

– Skład osobowy i zakres modernizacji DDTiR – rozbudowa przestrzeni biurowej, budowa sali szkoleniowo-konferencyjnej oraz modernizacja, digitalizacja i poprawa warunków pracy w Laboratorium Betonu, spełniającego najwyższe światowe standardy, zaopatrzonego w nowoczesne i specjalistyczne urządzenia badawcze, umożliwiające bardzo dobre odwzorowanie warunków produkcyjnych, wytrzymałościowych i trwałościowych wyrobów betonowych – dają pełną paletę narzędzi, niezbędnych do wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom Partnerów Handlowych – mówi Artur Paszkowski.

PRZYSZŁOŚĆ

Przyszłość stawia przed branżą budowlaną, a tym samym przed DDTiR kolejne wyzwania.

Chcemy dalej obniżać ślad węglowy w ramach programu EKO Formuła, który promuje holistyczne podejście do produktu. Będziemy kontynuować wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na bazie cementów redukujących emisję CO2 przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów finalnych produktów. Dbając o zrównoważony rozwój, będziemy także opracowywać i aktualizować dokumentacje techniczne, poszukiwać alternatywnych surowców mineralnych, tworzyć innowacyjne produkty i rozwiązania, w tym również kreować trendy rynkowe. Będziemy dalej mocno wspierać naszych Partnerów Handlowych podczas realizacji inwestycji, wykorzystując nowoczesny park maszyn i urządzeń naszego zmodernizowanego Laboratorium Betonu. Zadaniami DDTiR będą również szkolenia, edukacja oraz kształtowanie świadomości nie tylko Partnerów Handlowych, ale również młodych pokoleń inżynierów oraz lokalnych społeczności.– Właśnie poprzez badania, doradztwo techniczne, wsparcie laboratoryjne oraz edukację, chcemy odpowiadać na nowe wyzwania budownictwa i zmieniającego się świata – zapowiada Mariusz Adamek, Dyrektor Zarządzający, Prezes Zarządu Cement Ożarów S.A.

Budynek Działu Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A.
Od lewej: Marek Majcher – Członek Zarządu i Dyrektor ds. Komunikacji i Relacji Zewnętrznych Cement Ożarów SA,
Mariusz Adamek – Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Cement Ożarów SA,
Grzegorz Kusina – Członek Zarządu i Dyrektor ds. Handlowych Cement Ożarów SA
Artur Paszkowski, dyrektor Działu Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów podczas prezentacji
Z udziałem DDTiR Cement Ożarów budowana była m.in. płyta nawierzchni z betonu cementowego C35/45 na Lotnisku w Radomiu
Cementownia Ożarów
Polecamy