ad replacer
Bądź z nami w kontakcie
Szukaj
Newsletter
Otrzymuj najświeższe informacje z branży. Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Polecamy
Broszura – Beton w nowoczesnym i zrównoważonym budownictwie mieszkaniowym

Każdy budynek mieszkalny powinien być zaprojektowany, zbudowany, użytkowany i rozebrany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dokument przedstawia ogólne aspekty wykorzystania betonu w zrównoważonym budownictwie mieszkaniowym. Broszura, w której poruszono najważniejsze tematy związane z budownictwem mieszkaniowym.
Autorzy odpowiadali na pytania, m.in.:
– dlaczego bez betonu nie ma teraz domów mieszkalnych?
– dlaczego w Polsce buduje się bardzo mało domów drewnianych, zarówno szkieletowych, jak i z masywnych bali. A także dlaczego w większości domów murowanych jest więcej betonu niż murowanych ścian?
– dlaczego fundamenty domów wykonywane są teraz tylko z betonu, choć kiedyś były one z cegły, kamienia polnego, a nawet z drewnianych bali?
– dlaczego stropy żelbetowe są ważne dla bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, a także dla sztywności i trwałości domów murowanych?
– dlaczego bez żelbetowych słupów i belek w domu nie mogłoby być bardzo dużych okien oraz dlaczego bez żelbetowych wzmocnień ściany kolankowe nie utrzymałyby drewnianej więźby dachowej?
– dlaczego ściany żelbetowe lepiej usztywniają budynek niż murowane i są od nich bardziej odporne na zarysowania?
– dlaczego płaskie dachy mogą równie dobrze jak strome chronić domy przed zimnem i opadami atmosferycznymi oraz dlaczego znajdujące się pod nimi pomieszczenia są wygodniejsze do mieszkania od tych na poddaszu?
– dlaczego schody żelbetowe są dla mieszkańców domów jednorodzinnych dużo bardziej komfortowe i bezpieczne niż drewniane czy metalowe?
– dlaczego domy, w których jest dużo elementów żelbetowych i betonowych, są bardziej energooszczędne niż inne?
– dlaczego elementy betonowe i żelbetowe nie mają negatywnego wpływu na jakość powietrza w domu?

Polecamy