ad replacer
Bądź z nami w kontakcie
Szukaj
Newsletter
Otrzymuj najświeższe informacje z branży. Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Polecamy
Spajamy Europejski Zielony Ład – ROADMAP 2050

Z powodu zmieniającego się klimatu zmienić musimy się wszyscy. Konsumenci będą musieli dokonywać nowych wyborów i zmienić pewne przyzwyczajenia, władze wszystkich szczebli będą musiały dostosować przepisy, a przemysł będzie musiał zmienić technologie wytwarzania produktów.
Europejski przemysł cementowy jest gotów na zmiany. W niniejszym dokumencie przedstawiamy naszą drogę do neutralności emisyjnej w całym łańcuchu wartości. Przeanalizowano w nim sposoby redukcji emisji dwutlenku węgla na każdym etapie łańcucha wartości cementu i betonu, aby dostosować naszą mapę drogową na rok 2050 do celów Europejskiego Zielonego Ładu i osiągnąć neutralność emisyjną.
Wyznaczyliśmy ambitne cele i jako branża jesteśmy gotowi pracować w ramach naszego łańcucha wartości, przy współpracy ze społeczeństwem obywatelskim oraz autorami polityki, aby zagwarantować ich osiągnięcie. Dojście do neutralności emisyjnej będzie wymagało wysiłku ze strony przemysłu, który z kolei będzie potrzebował dostępu do surowców, energii odnawialnej oraz korzystnych ram regulacyjnych umożliwiających inwestycje o racjonalnej stopie zwrotu.

Polecamy