ad replacer
Bądź z nami w kontakcie
Szukaj
Newsletter
Otrzymuj najświeższe informacje z branży. Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Polecamy
Broszury
obrazBroszura – Beton w zrównoważonym budownictwie mieszkaniowym
Każdy budynek mieszkalny powinien być zaprojektowany, zbudowany, użytkowany i rozebrany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dokument przedstawia ogólne aspekty wykorzystania betonu w zrównoważonym budownictwie mieszkaniowym. Materiały zostały opracowane przez ekspertów ITB, w tym: Artura Piekarczuka, Joannę Babińską, Annę Iżewską, Justynę Tomaszewską, Jarosława Szulca, Michała Piaseckiego na zlecenie SPC.
więcej »
obrazGospodarka Niskoemisyjna 2050 – sektor cementowy
W skali całego świata produkcja cementu odpowiada za około 5% antropogenicznej emisji CO2. Nasza branża ma świadomość swojej odpowiedzialności i angażuje się w istotne działania mające na celu zmniejszenie emisji, zwłaszcza przez wkład w tzw. „zamkniętą” gospodarkę. Niniejszy dokument dotyczy głównie możliwych działań w celu zmniejszenia emisji CO2 z produkcji cementu przy zastosowaniu obecnych technologii, a także przewidywań na temat tego, co można by osiągnąć do roku 2050. Zapraszamy do lektury Mapy Drogowej do Gospodarki Niskoemisyjnej w roku 2050.
więcej »
obraz150 lat cementu w Polsce
Oddajemy w Państwa ręce wydawnictwo uświetniające rocznicę 150­lecia uruchomienia pierwszej cementowni na ziemiach polskich – w owym czasie piątej cementowni na świecie i trzeciej w Europie. Tak znaczący jubileusz jest dobra okazja, aby przywołać historię rozwoju i wielkich zmian w sektorze cementowym, które pozwoliły na zastąpienie małych manufaktur nowoczesnymi zakładami, reprezentującymi najwyższe Światowe osiągnięcia techniczne w tym zakresie.
więcej »
obrazPoradnik – nawierzchnie betonowe na drogach gminnych
Prezentowana publikacja jest poradnikiem, w którym przedstawiono informacje o możliwościach stosowania nawierzchni betonowych na drogach gminnych, sposobach doboru grubości warstw nawierzchni oraz o technologiach wytwarzania i wbudowywania mieszanek betonowych na drogach o niewielkim obciążeniu ruchem.
więcej »
Polecamy